Materijali:
Naša preporuka:
Istraži:
Saznaj više:
Prodaja i obrada mermera, kvarca, kvarcita, granita, travertina i oniksa za enterijer i eksterijer, sa vama preko 20 godina. Ulepšajte vaš prostor prirodnim kamenom.
Prodaja i obrada mermera i kamena..
U zavisnosti gde se postavljaju mermerne površine, da li su to podovi, stepenice, kuhinjske ploče i stolovi, oblaganje kupatila ili dekoracija zavisi i završna obrada mermera. Mermeri za oblaganje kupatila i kuhinjiskih elemenata i nameštaja prolaze kroz posebne procese obrade. Ovim procesima se nanosi zaštitni sloj preko mermera koji dodatno štiti mermerne ploče od uticaja hemikalija.
Pre svega bitno je napomenuti da je mermer materijal koji ima slabu toleranciju na kisele supstance u koje spada veliki broj agresivnih sredstava za čišćenje, sredstva na bazi limunove i sirćetne kiseline i na bazi natrijum hlorida. Takođe ima slabu toleranciju i na kafu, vino (naročito crveno) i jako obojene sokove.
Zbog dodatne obrade i nanošenja vodonepropusnog - hidrofobnog sloja ovi mermeri su znatno otporniji na hemikalije i uticaje obojenih tečnosti.
Za redovno održavanje koristi se topla voda ili sredstva namenjena isključivo za mermerne površine!
Već smo napomenuli koje tečnosti mermer ne toleriše, ali mermeri u kupatilu i kuhinji stalno dolaze u blizak susret sa hemikalijama, kafom, vinom, sirćetom… Šta raditi i kako zaštititi mermerne površine?
Jednostavno nakon što je tečnost prosuta na površinu mermera, krpom obrišite tečnost, nakon toga sipajte dosta mlake-tople vode na to mesto, sačekajte 1-2 minuta i potpuno uklonite vodu sa suvom krpom. Nakon što ste uklonili vodu suvom krpom blagim kružnim potezima utrljajte površinu do potpunog sjaja.
Napomena: Prilikom kupovine mermernih ploča obavezno se posavetujte sa prodavcem da li je na mermernu ploči već nanet zaštitni sloj ili to treba naknadno da se uradi.
Zaštitni slojevi zadržavaju prodiranje tečnosti u mikroskopske pore mermera, ali ukoliko prospete neku hemikaliju ili neku drugu nagrizajuću tečnost i ostavite nekoliko sati na mermernoj površini postoji velika mogućnost da će vam ostati žuta fleka na tom mestu. Zaštitni sloj služi samo kako bi prolongirao vreme prodiranja, jake hemikalije vremenom nagrizaju zaštitni sloj. Zato je bitno da redovno obnavljate zaštitni sloj, naša preporuka je jednom godišnje.
Zaštitni sloj je sloj bez boje, neće promeniti sjaja vašeg mermera niti će uticati na njegovu strukturu.
Oržavanje mermera koji se koriste u dekorativne svrhe je najjednostavnija i potrebno ga je povremeno prebrisati mekom krpom i toplom vodom. Ukoliko koristite hemikalije za brisanje obavezno koristite hemiju koja je namenjena samo za mermerne površine.
Mermerne površine koje se koriste za oblaganje hodnika, holova, dvorana, podova i stepenica su pod velikim uticajem prljavštine, mikročestica prašine ili spoljnog atmosferskog uticaja.
Mermeri koji se koriste za ove površine su takođe prošli kroz dodatni proces zaštite i zatvaranja mikropora kako voda i prljavština ne bi razarala mermer. Međutim kako bi zadržali besprekoran sjaja i njegovu veličanstvenost potrebno ga je po potrebi održavati i čistiti. Zbog velike površine najčešće se mašinski čiste posebnim mašinama za pranje mermernih površina sa sistemom paročišćenja. Ukoliko su u pitanju manje površine, čišćenje se vrši toplom vodom ili hemijom za mermerne površine, možete koristiti i kućne paročistače.
Kod svih mermernih površina, bilo da su korišćene za enterijer ili eksterijer bitno je da ne koristite agresivne hemijske supstance naročito na bazi limunske ili sirćetne kiseline!
Ukoliko niste sigurni koje sredstvo da koristite za održavanje mermernih površina, obavezno se posavetujte prilikom kupovine mermernih ploča.
info@zenithinterstone.rs
veleprodaja@zenithinterstone.rs
060/4444-304
060/6606-480
Automated page speed optimizations for fast site performance